Správy zo sveta zberateľky servítok

Veľmi sa teším tomu, že v mojej veľkej zbierke servítok sa nájdu aj výnimočné kúsky. Patria medzi ne servítky s podpismi slávnych ľudí. Mojim veľkým snom bolo mať servítku s podpismi prezidentov. A splnilo sa mi to, čomu sa veľmi teším. Najprv sa mi na servítku podpísal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska a nedávno aj maďarský prezident Ader János. Momentálne sa snažím získať podpis od Českeho prezidenta. Dúfam, že sa mi ho podari získať. Tieto servítky si veľmi cením a považujem ich za veľmi vzácne.

Pri zbieraní sa zameriavam na výnimočné servítky a tak teraz zháňam do zbierky servítky na ktorých sú vlajky. Chcela by som takto vyzbierať vlajky všetkých európskych štátov. Zatiaľ ich mám iba osem.

Tento rok sa mi podarilo dostať sa do SHP Slavošoviec, kde sa vyrábajú servítky. Keďže zbieraniu servítok sa venujem už 21 rokov, bolo mojím snom vidieť ich výrobu. Bol to krásny a nezabudnuteľný deň. Na tento veľký deň som si dala urobiť aj tričko s logom SR a GWR, spolu s mojim menom –  SERVÍTKOVÁ TONKA. Cely deň som ho mala na sebe. Z továrne som si priniesla plno krásnych servítok do zbierky, plno zážitkov a navyše som dostala aj ďakovný list od pána riaditeľa.

Taktiež sa mi podarilo stretnúť sa aj s mojim kolegom zberateľom sošiek Budhov – Ladislavom Gatko-Hlavácsom.

V septembri vyšla v poradí už druhá kniha Slovenských rekordov. Moje meno je v nej uvedené viackrát, čomu sa veľmi teším. AKTUÁLNY POČET SERVÍTOK V MOJEJ ZBIERKE JE 99 720 KUSOV.

Antónia Kozáková
Zberateľka servítok

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.