Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
mar 062017
 

Dňa 28.februara 2017 sa v Regionálnom múzeu v Kráľovskom Chlmci konala vernisáž výstavy servítok pod názvom Zázračné servítky. Táto výstava je v poradí už piatou výstavou Antónie Kozákovej z východoslovenskej obce Ruská. Viac o samotnej výstave prezrádza zberateľka:

Na každú výstavu, ktorú som v minulosti mala, rada spomínam. Každá bola svojím spôsobom pekná a zaujímavá, každá niečo vyjadrovala. Zorganizovať výstavu nie je naozaj jednoduché, ale keď výstava splní očakávania, človek je z toho nesmierne šťastný. Výstava Zázračné servítky pre mňa znamená trochu viac ako predošlé výstavy a to preto, lebo servítky sú umiestnené vo vynovených priestoroch múzea, čo celej výstave pridáva moderný punc. Aktuálny počet servítok v mojej zbierke je 86 740 kusov. Počet sa však z dňa na deň mení. Každý hneď pochopí, že je nemožné všetky servítky vyložiť, lebo je ich naozaj veľmi veľa. Čo bolo možné do výstavných priestorov vložiť, to sme vyložili a ukázali svetu. Samotnú výstavu sme pripravovali dva týždne, servítky sme sa snažili čo najkrajšie usporiadať, aby návštevníkov výstavy dokázali čo najlepšie osloviť a upútať ich pozornosť. Splnil sa mi ďalší sen. Napriek tomu, že len pár dní ubehlo od otvorenia výstavy, veľa ľudí sa už prišlo na moje servítky pozrieť, čomu sa veľmi teším a verím, že ešte mnoho ľudí vďaka tejto výstave v blízkej budúcnosti navštívi múzeum.

Výstavou som chcela vyjadriť to (a dúfam, že sa mi to aj podarilo), že ak človek robí niečo zo srdca, nemal by plody svojej práce ukrývať niekde vo vnútri, ale mal by ich prezentovať a svoju radosť zdieľať. Skutočnosť, že som sa práve ja stala takouto veľkou zberateľkou servítok  som nikdy neoľutovala a vnímam toto moje rozhodnutie veľmi pozitívne. Práve servítky má spojili s mnohými úžasnými ľuďmi. Zbieraniu sa venujem 20 rokov a verím, že Pán Boh mi dá ešte veľa zdravia a síl venovať sa tomuto koníčku aj naďalej. Výstava servítok potrvá do 31. marca 2017. Každému návštevníkovi výstavy vopred ďakujem a pevne verím, že nikto návštevu múzea nebude ľutovať.

Antónia Kozáková
Zberateľka servítok

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.