Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
nov 302015
 

Prešiel ďalší rok a opäť nás kontaktovala Antónia Kozáková – zberateľka servítok, ktorá by sa rada podelila o novinky. Text uvádzame vo forme listu, ktorý nám Tonka poslala:

Asi by som začala tým,že vždy som tužila mať svoju vlastnú izbu so servítkami. Ten sen sa v tomto roku, vďaka mojej úžasnej rodine, splnil. Zrodila sa SERVÍTKOVA IZBA SERVÍTKOVEJ TONKY.

Izba je urobená podľa mojich predstáv. Nad vstupom do izby visí tabuľa s nadpisom Servítková izba. Sú v nej nielen servítky, ale aj fotky vyvesené na stenách, na ktorých som ja s mojimi servítkami, v izbe sa nachádza aj moja vlastná servítka.


Zavesené je tam aj uznanie, ktoré som dostala tento rok v lete od našej starostky. Tato izba pre mňa veľmi veľa znamená, cítim sa v nej úžasne – je to moje kráľovstvo.

Tento rok ma pán Igor Svitok z knihy Slovenské rekordy  veľmi potešil a prekvapil aj tým, že za moju snahu a vytrvalosť v zbieraní servítok ma obdaril MEDAILOU SR, TROMI POHÁRMI S TRIKOLOROU SR a KĽÚČENKOU SR. Poháre mám vyložene na poličke, obklopené sú CERTIFIKÁTMI a MEDAILOU. Vždy, keď sa na to pozriem, cítim radosť, pretože to odzrkadľuje to, čo som dosiahla.

Som šťastná, že sa mi podarilo tak veľa dosiahnuť. Zbieranie servítok je naozaj krásna záľuba, prajem to každému. Stanovila som si ciele, ktoré chcem dosiahnuť a robím všetko preto, aby sa mi to aj podarilo. Môj aktuálny počet servítok je 76870 kusov.

Tonke držíme palce, aby sa jej zbierka stále viac rozrastala a zbieranie servítok jej prinášalo radosť a uspokojenie. Milá Tonka, len tak ďalej !

  One Response to “Servítková izba”

  1. gratulalunk a mi kis tonkanknak

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.